برگزاری بازتاب پنجم از سلسله‌ دورهمی‌های «انعکاس» با حضور مدیرعامل شرکت آیان

برگزاری بازتاب پنجم از سلسله‌ دورهمی‌های «انعکاس» با حضور مدیرعامل شرکت آیان

 | 

بازتاب پنجم از سلسله‌ دورهمی‌های انعکاس، دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ با موضوع «نکات کلیدی در مسیر استارت‌آپ» و با حضور علی عباسی، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت آیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آیان، عباسی در ابتدای برنامه به معرفی خود پرداخت و گفت: «من فارغ التحصیل ارشد کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف هستم و بعد از اتمام دانشگاه، به دعوت یکی از اساتید در یک شرکت فنی شروع به فعالیت کردم. بعد از مدت زمانی با دوستانم در مسیر راه‌اندازی استارت‌آپ قدم برداشتیم و در سال ۹۶، با ایده قبضینو وارد شتاب‌دهنده شدیم و فعالیت خود را توسعه دادیم.»

وی ادامه داد: «در حال حاضر با عنوان شرکت آیان که دارای ۷ زیرمجموعه و محصول است، مشغول به فعالیت هستیم؛ از جمله قبضینو، پیشخوان۲۴ و قبضینو سازمانی. ما از ابتدا برنامه‌ریزی کرده بودیم که بتوانیم به‌صورت مستقل رشد کنیم و این موضوع، مدل فکری و کاری ما را پایه‌گذاری کرد.»

برگزاری بازتاب پنجم از سلسله‌ دورهمی‌های «انعکاس»-1

در بخش بعدی دورهمی، نمایندگان استارت‌آپ‌های حاضر در بازتاب پنجم به معرفی فعالیت‌های خود پرداختند و سؤالات و دغدغه‌های خود را درباره مسائل کلیدی کسب‌وکار مانند تیم‌سازی، توانمند‌سازی تیم، جذب سرمایه و … مطرح کردند.

در ادامه، مدیر عامل شرکت آیان در پاسخ به سؤالات و دغدغه‌های مطرح‌شده گفت: «راه‌اندازی یک کسب‌وکار یا  استارت‌آپ، مانند تشکیل زندگی است که باید در انتخاب شرکای کاری توجه ویژه داشته باشید و افرادی را انتخاب کنید که با شما هماهنگ باشند؛ در غیر این صورت مسائل و مشکلاتی در طول فعالیت کاری شما ایجاد می‌شود.»

عباسی ادامه داد: «انتخاب هوشمندانه، درگیری مسائل داخلی شما را کاهش می‌دهد؛ به همین جهت، هسته اصلی تیم خیلی مهم است و دلیلی که باعث رشد آیان شده نیز همین موضوع است. تیم متعهدی که با همبستگی و پایبندی به کار تلاش کردیم تا علاوه بر رشد و توسعه فردی، فعالیت خود را نیز توسعه دهیم.»

وی درباره عامل دیگر توسعه شرکت آیان گفت: «ما از ابتدا مسیر خود را بر این اساس پایه‌گذاری کردیم که سرمایه‌گذار نمی‌خواهیم و در ماه‌های ابتدایی کار سعی کردیم با پروژه گرفتن، جریان درآمدی را وارد کار خود کنیم. از طرفی تا پایان سال اول، هیچ‌کدام از هم‌بنیان‌گذاران حقوق دریافت نمی‌کردیم و همه تمرکز خود را بر قبضینو گذاشته بودیم تا بتوانیم کار را توسعه دهیم.»

مدیرعامل آیان در پایان به تجربیات خود درباره مباحث مختلف مدیریتی و استارتاپی اشاره کرد؛ از جمله هم‌خوانی شخصیتی و مدل فکری هم‌بنیان‌گذاران، کسب دانش و تجربه متناسب با نیاز تیم، تناسب محوریت اصلی کسب‌وکار با تخصص‌های اعضای اصلی تیم، زمان و نحوه تغییر استراتژی (PIVOT).

برگزاری بازتاب پنجم از سلسله‌ دورهمی‌های «انعکاس»-2

دورهمی «انعکاس» از دورهمی‌های استارت‌آپی پارک علم و فناوری شریف است که با هدف بازتاب تخصص و تجربه در مسیر کارآفرینی، به مقایسه و چگونگی مسائل کسب‌وکاری در هر مرحله می‌پردازد تا با هم‌فکری و تبادل نظر افراد، راه‌حل‌های مناسب را کشف کنند.