تجمیع خدمات شهروندی با پیشخوان24

تجمیع خدمات شهروندی با پیشخوان24

 | 

با گسترش دامنه خدمات شهروندی و همچنین ازدحام مراکز ارائه دهنده این خدمات، نیاز به تغییر رویه در نحوه و ارائه آن‌ها به شدت احساس می‌شد. احتمالا شما هم در صف های طولانی تمدید دفترچه بیمه، مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی، استعلام و پرداخت خلافی خودرو و اموری از این دست بوده‌اید
یکی از این برنامه ها پیشخوان ۲۴ است که با ارائه خدمات کاربردی در قالب یک رابط کاربری ساده توانسته به محبوبیت خوبی بین کاربران دست پیدا کند. کار را با ساده‌ترین قابلیت های این برنامه یعنی امکان خرید شارژ سیمکارت و بسته‌های اینترنتی آغاز می‌کنیم.
شما با استفاده از اپلیکیشن می‌توانید از اپراتورهای مختلف برای سیمکارت خود شارژ خریداری کنید و همچنین بسته های اینترنتی متنوع را نیز دریافت کنید. البته این قابلیت‌ها در اپ های پرداخت اندرویدی مثل برنامه آپ نیز دیده میشود اما قرار گرفتن آن ها در یک اپلیکیشن کنار هم را به برنامه‌ای خاص تبدیل می‌کند.
اما این برنامه امکانات بسیار دیگری هم دارد که احتمالا آن ها در سایر اپلیکیشن های این دسته پیدا نخواهید کرد. به طور مثال این برنامه به شما امکان مشاهده سوابق بیمه خود را می‌دهد. برای این کار کافیست تا کد ملی و رمز عبور خود را در بخش سوابق بیمه این برنامه وارد کنید تا بتوانید سوابق کامل بیمه خود را با جزئیات مشاهده کنید.
استعلام آخرین وضعیت سهام عدالت نیز از دیگر قابلیت های کاربردی این برنامه است. با توجه به رشد فوق‌العاده سهام عدالت در چند سال اخیر بسیاری از افراد به دنبال محاسبه میزان سود خود هستند. این برنامه هم شما را از آخرین تغییرات مربوط به ارزش سهام عدالت آگاه می‌کند و هم سود حاصل از آن را برایتان محاسبه می‌کند.
یکی دیگر از چالش‌هایی که این روزها بسیاری از افراد با آن سر و کار دارند نیز بحث جریمه وسایل نقلیه، خلافی و نحوه پرداخت آن است. از زمان فراگیر شدن دوربین های رانندگی بسیاری از افراد از جریمه های خود در لحظه آگاه نمی‌شوند و همین امر باعث حجم زیادی از جریمه های پرداخت نشده می‌شود. اما با استفاده از آن می‌توانید از آخرین وضعیت خلافی وسیله نقلیه خود استعلام بگیرید و آن را به صورت آنلاین پرداخت کنید. شما همچنین
می‌توانید

با استفاده از این برنامه وضعیت بیمه شخص ثالث خود را به صورت آنلاین مشاهده کنید.
از دیگر قابلیت های کاربردی این برنامه نیز امکان استعلام پرداخت قبوض خدماتی است. شما می‌توانید آخرین قبض خود (گاز، برق، آب، تلفن) را در این برنامه مشاهده کرده و در عرض چند دقیقه و به راحت‌ترین شکل ممکن آن را پرداخت کنید. به این ترتیب اصلا قبضی برای شما صادر نمی‌شود و همه چیز به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.
ویژگی های اصلی سامانه پیشخوان24
پرداخت قبوض خدماتی
خرید شارژ آنلاین
خرید بسته‌های اینترنتی
استعلام و پرداخت خلافی خودرو
پرداخت عوارض آزادراه
اطلاع از تقویم و اوقات شرعی
پیگیری وضعیت کارت سوخت
استعلام وضعیت بیمه شخص ثالث
مشاهده سوابق تصادف خودرو
نمایش جزئیات معاینه فنی خودرو
چگونه وضعیت مرسوله پستی را پیگیری کنم؟
ابتدا وارد بخش مرسولات پستی شوید.

سپس کد رهگیری مرسوله خود را وارد نمایید.

دکمه ثبت را بزنید تا وضعیت بسته پستی شما نمایش داده شود.

خلافی خودرو را چگونه از پیشخوان ۲۴ بگیرم؟
وارد بخش خدمات خودرو شوید.

شماره هشت رقمی وسیله نقلیه خود را وارد کنید تا خلافی وسیله شما مشخص شود.

تغییرات در نسخه جدید
‏‏• امکان استعلام و پرداخت عوارض سالیانه خودرو
‏• امکان استعلام و پرداخت طرح ترافیک
‏• اضافه شدن واریزی های جدید به سرویس سهام عدالت
‏• امکان مشاهده تصاویر جرایم خودرو
‏• بهبود رابط کاربری

نحوه استعلام خلافی با پیشخوان 24 :
وارد اپلیکیشن یا سایت

    پیشخوان24

شوید.

از کتگوری خدمات خودرو، گزینه استعلام خلافی خودرو را انتخاب کنید.
با وارد کردن شماره بارکد 8 یا 9 رقمی مندرج در پشت کارت ماشین خود خلافی خودرو خود را مشاهده و در صورت تمایل اقدام به پرداخت آن نماید.

نحوه استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی:

به سایت یا پلیکیشن پیشخوان 24 مراجعه کنید.
از گتگوری خدمات اجتماعی، گزینه سوابق بیمه را انتخاب کنید.
با وارد کردن کد ملی و رمز عبور تامین اجتماعی، اقدام به استعلام سوابق بیمه خود بکنید.